במקום לספר להורים פשוט תראו להם

0 תגובות

כבר ראיתם את הפרסומת החדשה של סנו סושי ?

בפרסומת הם פשוט מראים עד כמה השקיות שלהם חזקות, על ידי זריקת חפצים כבדים (משקולת, בלוק וכו') לתוך השקית בלי שהיא תיקרע.

 

גאוני בעיני.

אנחנו קולטים וזוכרים הרבה יותר טוב כשפשוט מראים לנו.

אז למה שגם אתם לא תראו להורים ולילדים שהשירות שלכם נהדר עבורם ?

אבל איך מראים ששירות נהדר ? הרי זה לא מוצר כמו שקית…

1. תנו להורים ולילדים טעימה

כולנו הסתובבנו בקניון וקיבלנו טעימה מדוכן אוכל מהיר, כדי שנשים לב לאוכל שלהם ונתפתה לקנות דווקא אותו.

מאותה הסיבה מחלקים דוגמיות בחנויות קוסמטיקה. הם מאמינים (ובצדק !) שאם ננסה ונראה בעצמנו עד כמה הקרם הזה נהדר עבורנו, יהיה הרבה יותר קל למכור לנו אותו.

טעימה מחוג לילדים יכולה להיות שיעור ניסיון בחינם. כך הרבה יותר קל לגרום להורה להביא את הילד לחוג. מה כבר יש לו להפסיד ?

כשמדובר במוצר אינטרנטי, כמו מנוי לאתר תוכן או קורס וידאו, הטעימה יכולה להיות תקופת ניסיון חינם. זו צריכה להיות תקופת ניסיון מספיק ארוכה כדי ששההורה יתחיל לקבל תוצאות ולהתרשם, ומספיק קצרה כדי לגרות אותו להמשיך לשלם ולקבל את כל השאר.

בעידן הדיגיטלי נותני שירותים יכולים לתת טעימה בעזרת שיתוף הידע המקצועי שלהם, כל אחד בתחום המומחיות שלו. עושים את זה בעזרת יצירת תוכן שימושי שנותן להורים ולילדים אפשרות לראות בחינם שמה שאתם אומרים עובד עבורם – פותר להם בעיה, עונה על השאלות שלהם, עוזר להם.

הנה מספר דוגמאות:

אם אתם מפעילים בימי הולדת או בחוגים, תוכלו פשוט להראות להורים ולילדים וידאו עם טעימה מההפעלה שלכם, וכך לעזור להם לבחור לרכוש דווקא מכם. הנה למשל טל לוי, להטוטן, שמראה בסרטון הזה לילדים איך מלהטטים בשלושה כדורים. הסרטון שלו הוא הטעימה שמזרזת את ההחלטה של ההורים והילדים לבחור להזמין דווקא את ההפעלה שלו. הילד רואה שבזכות ההסברים של טל הוא באמת מצליח, שטל משעשע אותו ושהחברים שלו יתלהבו מההפעלה הזו, וההורים רואים שהילד מתחבר לטל ונהנה מכל רגע.

 

ואם אתם מטפלים, למשל דיאטנית ילדים שמטפלת בשיטה ייחודית, אתם בהחלט יכולים לתת טעימה משיטת הטיפול הזו בסרטונים השיווקיים שלכם. בסרטון אתם מראים להורים ולילדים איך השיטה עובדת. למשל בסרטון הזה, הילדים וההורים מקבלים רעיונות לכריכים בריאים וטעימים לבית הספר, המבוססים על שיטת הנון דיאט, שלפיה עובדת הדיאטנית שיר הלפרט ישראלי.

 

2. מה אומרים עליכם ?

אחד הדברים שמשפיעים משמעותית על ההחלטה של ההורים לרכוש הוא המלצות. אם אין להם המלצה מחברים, הם יחפשו עדויות של אחרים שכבר נהנו מהשירות שלכם. אז אתם יכולים באופן יזום לאסוף עדויות מלקוחות, אבל יותר חזק היום זה פשוט לאפשר להם להגיב מתחת לתוכן שלכם בפייסבוק, ביוטיוב, באתר שלכם וכו'. התגובות הללו כל כך חזקות כי הן מאוד אוטנטיות ומדברות בשפה של הקהל שלכם.

שיווק להורים וילדים תגובות בתור עדויות

3. תיישמו כבר !

לא משנה כמה התכנים שלכם איכותיים ומלאי ערך להורים ולילדים, אם הם לא יישמו את מה שאתם מלמדים אותם. כי רק אם הם יישמו, הם יקבלו תוצאות. אבל איך אפשר לעודד יישום כשאתם מעבירים את הידע שלכם דרך האינטרנט ? הנה מספר דוגמאות:

  • אפשר להפעיל אותם בעזרת שאלות וחידות שאתם משלבים בתוכן – וכן, הם עונים על השאלות האלה בראש והילדים אפילו עונים עליהן בקול רם, למרות שהם למעשה נמצאים מול מסך המחשב.
  • אפשר לצרף חומר עזר שמקל על השימוש בידע שקיבלו מכם ומעודד יישום – חידון, מתכון, הוראות שימוש, צ'קליסט וכד'.
  • אפשר לתת משימות מסקרנות שמעוררות את הקשב ויוצרות מוטיבציה ליישום.

4. חותמת איכות

אחד הדברים שיגדילו משמעותית את הסיכוי שההורים ירכשו מכם הוא חוות דעת של גורמים בעלי סמכות בעיני ההורים והילדים. הגורמים הללו יכולים להיות מומחים מתחומים משיקים, הגננת או המורה של הילד שממליצים על השירות שלכם וכד'. אני לא מתכוונת לפרסומת אלא למשל לגננת ששולחת לכל הורי הכיתה קישור לצפייה בסרטון שלכם או למורה שנעזרת בתוכן שלכם במהלך השיעור בכיתה ושולחת את הילדים הנלהבים הביתה לספר עליו להורים.

שיווק למורים

5. מה הסיפור שלכם ?

דבר נוסף שאתם יכולים לעשות כדי להוכיח לקהל שלכם שזה עובד, הוא לספר להם סיפורי מקרה על הורים וילדים שדומים להם והשתמשו בשירות שלכם. מומלץ לשלב בסיפורי המקרה הללו גם תובנות שימושיות עבור קהל היעד שלכם, כדי שהם ירגישו שהם מפיקים מהסיפורים הללו ערך ולא מבזבזים את זמנם. אם תבנו את הסיפור שלכם בחוכמה, ההורים והילדים יזדהו עם המסופר וישליכו ממנו על עצמם. ההזדהות הזו חשובה כדי ליצור מודעות לצורך שלהם בשירות שלכם.

 

רוצים לדעת עוד על משיכת הורים וילדים לעסק ? מוזמנים ללחוץ על הקישור ולקבל סדרת הדרכות וידאו עם טקטיקות למשיכת הורים וילדים לעסק.

 גלי קנובל – עוזרת להורים לבחור לרכוש דווקא ממך

054-4462496 ; gali@videostars.co.il

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube