למה שיווק בוידאו לא עובד כשמשווקים להורים וילדים ?

0 תגובות

הרבה בעלי עסקים מתוסכלים כי אמרו להם שוידאו הוא כלי מדהים שמתאים למשיכת הרבה לקוחות בתקציב קטן מהאינטרנט, אבל הסרטון המושקע שהם העלו לאינטרנט לא מביא להם לקוחות לעסק. הצפיות היחידות שיש לו הן של בני המשפחה והחברים שהם סיפרו להם על הסרטון.

כמנהלת פורטל התוכן להורים וילדים "תיקיתה" אני נוהגת לסקור תכני הוידאו של בעלי עסקים שפונים להורים וילדים, כדי לאתר תכנים איכותיים שמתאימים למשיכת הורים וילדים מהאינטרנט. בפוסט הזה אסביר מה רוב בעלי העסקים שמנסים לשווק בעזרת וידאו להורים וילדים עושים לא נכון, כדי שאתם תוכלו להימנע מהטעויות הללו וליצור סרטונים אפקטיביים, שמושכים אליכם באופן שוטף הרבה הורים וילדים רלבנטיים לעסק.

בסקירה שביצעתי מצאתי שלוש בעיות עיקריות שמשפיעות על חוסר האפקטיביות של הסרטונים:

1. הוידאו המתאים

יש הרבה סוגים של סרטונים שאפשר להכין, אבל לא כולם מתאימים עבור עסק קטן שרוצה למשוך הורים וילדים לעסק.

בניגוד לעסק קטן, לחברה גדולה כמו "קוקה קולה" למשל, יש תקציבי ענק. השיווק שלה הוא שיווק תדמיתי – מותגי. חשוב לה להיות כל הזמן בתודעה שלנו כדי שבפעם הבאה שנרגיש צמאים נחשוב עליה ונקנה בקבוק קר של "טעם החיים" באחת מהחנויות הרבות שמוכרות את המשקאות שהיא מייצרת. היא משקיעה כספים רבים בפרסום ממומן של הסרטונים התדמיתיים שלה בטלוויזיה, בקולנוע, בעיתון, על שלטי חוצות ובאינטרנט. היא מושכת תנועה גדולה אל הסרטונים ומשם אל החנויות בעזרת תקציב הפרסום שלה.

אנשים אוהבים לקנות,

אבל הם ממש לא אוהבים כשמוכרים להם

סרטון תדמית הוא למעשה סרטון פרסום לעסק שלכם. למשל, סרטון שמציג את מגוון הטיפולים שאפשר לקבל בקליניקה של מטפל או סרטון עם מצגת של תמונות מתוך הפעלות שמפעיל בימי הולדת וחוגים מעביר לילדים.

סרטונים תדמיתיים לא מיועדים למשיכת הורים וילדים מרחבי האינטרנט. הם מיועדים אך ורק למי שכבר שמע עלינו, מעוניין לקנות מאיתנו ורוצה להתרשם עוד קצת מהעסק. אי אפשר לשים בחינם סרטון תדמיתי באתרים או בקבוצות פייסבוק בהם גולש קהל היעד שלנו כי הוא נתפס כפרסומת. אפשר לשים אותו אך רק באתר שלנו. ולמען האמת, גם אם הייתם שמים אותו שם, רוב הסיכויים שקהל היעד שלכם לא היה צופה בו, מפני שסרטון תדמית מדבר על העסק שלכם ולא על הלקוח שלכם. הוא לא נותן לצופים שום ערך. הוא לא שימושי עבורם, והוא לא עוזר להם לפתור שום בעיה. לכן, רוב הגולשים פשוט מסננים אותו – לא שמים לב שהוא בכלל מוצג. בדיוק כמו שאנחנו מסננים את רוב הפרסומות שצצות מכל עבר במהלך היום.

קחו בחשבון, שאם תחליטו בכל זאת להציג סרטון תדמית ברחבי האינטרנט, הוא עלול אפילו להזיק – במקום ליצור חיבור איתכם ועם העסק שלכם הוא עלול ליצור אצל הצופים תחושת אנטי, במיוחד כשמדובר במוצרים ושירותים שמיועדים לילדים והורים.

 אצלנו, בעלי העסקים הקטנים, הסרטונים הם כלי למשיכת קהל גדול וממוקד של הורים וילדים, למרות שתקציב הפרסום שלנו מצומצם. אין אצלנו מקום לסרטוני תדמית שעומדים באתר האינטרנט שלנו ומחכים שההורים והילדים יגיעו לאתר ויטרחו לצפות בהם. גם אין לנו תקציב פרסום מספיק גדול שיאפשר לנו לאורך זמן לשלם עבור פרסום ממומן שיזרים אל הסרטונים תנועת הורים וילדים שיצפו בהם. אנחנו צריכים ליצור סרטונים שמושכים בכוחות עצמם את קהל היעד, בלי שנשלם לפייסבוק, לגוגל או לכל גורם אחר עבור החשיפה הזו.

2. התאמה לקהל היעד

לפני שאספר לכם איזה סרטונים כן עובדים בשיווק להורים וילדים, אני רוצה לספר לכם גם על אותם בעלי עסקים שדווקא כן יוצרים את הסרטונים המתאימים, אבל לא מכוונים אותם לקהל המתאים – לקהל היעד שלהם. הם יוצרים סרטונים על מה שהם חושבים שמעניין את קהל היעד שלהם במקום לבדוק מה באמת מעניין אותו, ומה ההורים והילדים הרלבנטיים כבר מחפשים באינטרנט.

הרבה פעמים הם גם לא משתמשים בטרמינולוגיה של הקהל שלהם, אלא במונחים המקצועיים שלהם. במקום ליצור אמון יוצרים ריחוק. הגולשים לא מבינים בכלל שמדברים אליהם, ושוב – פשוט מסננים את התוכן הזה ולא שמים לב לקיומו.

כדי שהסרטון יהיה אפקטיבי, חייבים לוודא שהתוכן שבו מותאם ומובן לקהל היעד. שימו לב – גם אם הסרטון מיועד להורים ולא לילדים, מומלץ ביותר שהוא יהיה מאוד פשוט ולא מורכב מידי עבור קהל היעד שלכם. אין לאנשים הרבה סבלנות. פשטו את התוכן עבורם, כך שאפילו ילד יוכל להבין אתכם.

"אם אתה לא יכול להסביר את זה לילד בן שש,

סימן שאתה לא מבין את זה בעצמך" – אלברט איינשטיין

3. המקום המתאים

הבעיה השלישית שמצאתי היא כשסוג הסרטון מתאים לשיווק להורים וילדים והוא מותאם לקהל היעד, אבל לא שמים אותו במקום המתאים. למשל, בעלי עסקים שמציגים את הסרטונים שלהם באתרים שבהם הקהל שלהם בכלל לא גולש או באתרים שמלאים בהסחות דעת (פרסומות, הודעות קופצות וכד'), ובכך מקטינים משמעותית את הסיכוי שדווקא הסרטון שלהם ימשוך את תשומת הלב של הלקוחות הפוטנציאליים.

בעסק קטן השיווק הוא אישי ולא מותגי

עכשיו הגעתי לחלק הכי מעניין – מה כן לעשות כדי שהסרטונים שלכם יגיעו לקהל גדול ורלבנטי ויהיו אפקטיביים בהשגת לקוחות חדשים לעסק ?

  • ליצור סרטון עם הרבה ערך שימושי שמעניין את הקהל שלכם, על נושא שהוא כבר מחפש באינטרנט (בגוגל, ביוטיוב, בפייסבוק וכו').
  • לוודא שהסרטון אוטנטי, ויוצר אתכם חיבור אישי. סרטון מצגת למשל, לא עושה את אותו אפקט כמו סרטון בו אתם מצולמים כאשר אתם מסתכלים להם ישר לתוך העיניים ומדברים בטרמינולוגיה שלהם.
  • להוסיף לסרטון מעטפת שיווקית שכוללת הצגה עצמית קצרה שלכם בהתחלת ובסוף הסרטון, והנעה של מי שקיבל ערך מהסרטון שלכם להגיע אליכם מרצונו כדי לקנות.
  • לאתר מקומות באינרטנט בהם קהל להיעד שלכם כבר גולש, ולהציג לו שם את הסרטון שלכם (קבוצות פייסבוק, פורומים, אינדקסים, ערוצי יוטיוב, פורטלים ייעודיים וכו').

בשביל לתת ערך וליצור חיבור עם הקהל לא צריך הפקה טלוויזיונית או תקציבי ענק. ערך זה משהו שהקהל שלכם יכול להפיק ממנו תועלת, ועדיף תועלת מיידית. כלומר, כדאי שהסרטון שלכם יהיה כמה שיותר פרקטי ויספק לצופים תוצאות. רק כך הם יראו שמה שאתם אומרים עובד, ועובד עבורם. אחרי שהם יקבלו תוצאות בזכותכם, הם יפנו אליכם מרצונם כדי לקנות.

כנסו לערוץ היוטיוב של תיקיתה כדי לראות דוגמאות לסרטונים מתאימים: הנה הקישור

יש לכם סרטון מתאים ? מוזמנים לשלוח אלי קישור אליו במייל: gali@videostars.co.il

ואם עדיין לא צפיתם בסדרת הסרטונים שלי עם טקטיקות למשיכת הורים וילדים מהאינטרנט, אתם מוזמנים להירשם ולצפות בה בחינם: videostars.co.il/tools

 

עם הוידאו המתאים שמכוון לקהל הרלבנטי ומוצג במקום המתאים

נהנים בתקציב קטן מחשיפה גדולה, אפקטיבית וממוקדת להורים וילדים

 

להתראות,

גלי


הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube